تبلیغات
Fleet Street-21 - کلاهدوز دیوانه(Mad Hatter)
جانی دپ......ستاره ی هالیوود!

کلاهدوز دیوانه(Mad Hatter)

چهارشنبه 10 خرداد 1391 05:04 ب.ظ

نویسنده : پریا کالینز
ارسال شده در: بیوگرافی کاراکترهای جانی دپ ،

در زمان‌های قدیم کلاهدوزها در ساختن کلاه از جیوه استفاده می‌کردند و بر اثر تنفس بخار جیوه دچار مسمومیت جیوه می‌شدند. مسمومیت جیوه باعث آسیب عصبی مثل نامفهوم سخن گفتن و تاری دید می‌شود. لوئیس کارول در نزدیکی استاکپورت بزرگ شده بود؛ جایی که کلاهدوزی شغل افراد زیادی از مردم بود ودیدن کلاهدوزهای سردرگم و آشفته غیرعادی نبود.

در داستان هم گربه خندان، کلاهدوز و خرگوش را دیوانه خطاب می‌کند. شخصیت کلاهدوز مثل بچه هاست:یک لحظه عصبانی است و لحظه بعد خوشحال.

کارگردان فیلم آلیس در سرزمین عجایب که سال ۲۰۱۰ ساخته شد تیم برتون است و نقش کلاهدوز دیوانه را جانی دپ بازی کرده‌است. کلاهدوز در این فیلم خیلی شجاع است و به ملکه سفید وفادار است. او به آلیس وابسته‌است و از او حمایت می‌کند. اسم کامل کلاهدوز «ترنت هایتاپ» است.

تیم برتون گفته‌است:«جانی دپ سعی کرد تا کلاهدوز را طوری به تصویر بکشد که فقط شخصیتی دیوانه به نظر نرسد و هدفش این بود که به عجیب بودن این شخصیت جنبه‌ای انسانی اضافه کند.»

رنگ مو نارنجی نشانه مسمومیت جیوه‌است. جانی دپ درباره کلاهدوز گفته‌است:«من فکر می‌کنم که او خیلی شدید مسوم شده‌است و این مسمومیت به مو، انگشتان و چشم‌هایش هم رسیده‌است.»

جانی دپ  هم چنین در مصاحبه‌ای گفته‌است:«بازی در نقش کلاهدوز دیوانه و جان بخشیدن به این شخصیت مثل رویایی بود که به واقعیت پیوست. کلاهدوز مثل یک Mood ring (انگشتر خلق و خو:انگشتری که با تغییر دمای بدن تغییر رنگ می‌دهد) است. احساساتش خیلی سطحی است.»

تیم برتون و جانی دپ تصمیم گرفتند که لباس، پوست، مو، شخصیت و لهجهٔ کلاهدوز در طول فیلم تغییر کند تا احساساتش را نشان دهد.(آره.مثلا وقتی می بینه آلیس داره میاد دستمال گردنش تغییر حالت می ده.مثل یه باد بزنی که بازش می کنی!)

در ضمن،کلاهدوز به چای خیلی علاقه داره.

در مهمانی چای کلاهدوز دیوانه از آلیس می‌پرسد:«نظری داری درباره اینکه چرا کلاغ شبیه میز تحریر است؟»

وقتی آلیس از کلاهدوز می‌خواهد خودش جواب معما را بدهد می‌گوید: «کوچکترین نظری در این باره ندارم.»
دیدگاه ها : دیدگاه
برچسب ها: کاراکترهای جانی دپ ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1391 02:21 ق.ظانواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس