تبلیغات
Fleet Street-21 - سویینی تاد:آرایشگر شیطانی خیابان فلیت
جانی دپ......ستاره ی هالیوود!

سویینی تاد:آرایشگر شیطانی خیابان فلیت

چهارشنبه 10 خرداد 1391 03:53 ب.ظ

نویسنده : پریا کالینز
ارسال شده در: فیلم های جانی دپ(توضیح) ،
سویینیس تاد:آرایشگر شیطانی خیابان فلیت یک به کارگردانی تیم برتون و محصول سال 2007 آمریکا است. این فیلم ششمین همکاری جانی دپ و تیم برتون است.

سوئینی تاد برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی هنری، و نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای جانی دپ و جایزه اسکار بهترین طراحی لباس شده‌است.

لطفا توجه کنید:سویینی تاد-آرایشگر شیطانی ترجمه ی آدرس وبلاگم هستش.خیابان فلیت هم اسم وبلاگمه.تصویر بالای قالب وبلاگ رو هم اگه نگاه کنین سویینی تاد رو می بینین که الان براتون کاملش رو می زارم.

بازیگران:جانی دپ،هلنا بونهام کارتر،آلن ریکمن 

نویسنده:استفان سندهایم،هیو ویلر،کریستوفر باند،جان لوگان

ژانر:درام،ترسناک،موزیکال

پوستر:

داستان فیلم و حواشی اش در ادامه ی مطلب!

بنجامین بارکر (جانی دپ) آرایشگریست که که یک قاضی بدطینت به نام تورپین (آلن ریکمن) او را از خانواده اش جدا و به جای دیگری تبعید کرده‌است. او بعد از ۱۵ سال با نام مستعار سوئینی تاد بازمی گردد تا از کسانی که باعث جدایی او از همسر و فرزندش شده‌اند انتقام بگیرد. پس از بازگشت به محل زندگی همسرش می رود که در حال حاضر زنی به نام خانم لاوت (هلنا بونهام کارتر ) در آن یک شیرینی پزی راه اندازی کرده و در آن پای گوشت می فروشد. او از طریق خانم لاوت مطلع می شود که همسرش «لوسی» خودکشی کرده و تورپین دختر او را تحت سرپرستی خود گرفته و سال هاست که او را در خانه زندانی کرده است. او مغازه آرایشگری خود را در طبقه بالای شیرینی پزی خانم لاوت باز می‌کند و با این فکر که روزی با یک نقشه تورپین را به مغازه کشانده و او را در آنجا به قتل برساند شروع به کسب و کار می کند. آنتونی ملوانی که در سفر بازگشت تاد به وطنش او را همراهی کرده عاشق دختری به نام جوانا می‌شود.جوآنا همان دختر سوئینی تاد است که نزد قاضی زندانی است. قاضی نیز عاشق جواناست و پیش از خواستگاری از او با نقشه تاد برای اصلاح به مغازه او می‌رود.(من نمی دونم این جوانا چه تحفه اییه که همه ازش خوششون میاد!!) تاد قصد کشتن او را دارد اما موفق نمی شود. سوئینی سخت خشمگین است و روان پریش می‌شود و تمام لندن را مقصر می‌داند. تاد بسیاری از افرادی را که به مغازه او می روند به قتل رسانده و جسد فرد مرده را با همکاری خانم لاوت به داخل کورهٔ شیرینی پزی و در آنجا تبدیل به پیراشکی می کند و به مردم می فروشد. آنتونی میفهمد که تورپین جوانا را در تیمارستان زندانی کرده. او به بهانه ساخت کلاه گیسی از موهای دیوانه ها به تیمارستان می‌رود و جوآنا را فراری می دهد. او جوانا را به شکل یک پسر درمی آرد و در آرایشگاه تاد در یک صندوق پنهان می کند. تورپین از فرار جوانا خبر دار می شود و با توجه به اینکه از عشق آنتونی و دخترش و همچنین رابطه آنتونی و تاد با خبر است به سلمانی تاد می‌رود و تاد به او پیشنهاد اصلاح می‌دهد. او اطمینان می‌دهد که جوانا به خانه باز می‌گردد و با او ازدواج می‌کند. تورپین خوشحال می‌شود و اجازه اصلاح می‌دهد و تاد در همین فرصت تورپین را به قتل می رساند.در همین حین زن گدایی که از مدت ها پیش به رفتار تاد مشکوک شده به مغازه تاد می رود و تاد او را نیز به قتل می رساند.او متوجه جوانا نیز که در آنجا پنهان شده نیز می شود. جوانا و تاد که همدیگر را نمی شناسند با همدیگر درگیر می شوند اما تاد برای کمک به خانم لاوت که در حال فریاد کشیدن است مغازه را ترک می کند و جوانا می گریزد. تاد لاوت را میبیند که قاضی در لحظات آخر زندگی خود به دامن او چنگ زده و مرده‌است. تاد جنازه‌ها را وارسی می‌کند و لاوت تنور را آماده می‌کند. تاد ناگهان می فهمد که زن گدا، زن او لوسی بوده‌ است که به بعد از خود کشی زنده مانده است اما روان پریش شده. او که خانم لاوت را مقصر این حادثه می داند او را به داخل تنور می‌اندازد. سپس زن مرده خود را در آغوش می‌گیرد. پسری که لاوت و تاد به فرزند خواندگی قبول کردند در این لحظات متوجه قاتل بودن تاد شده و او را در همین حین می‌کشد و این فیلم تلخ با مرگ سوئینی به پایان می‌رسد.

1- از برجسته‌ترین نکته‌های درام فیلم:

- ماجرای آنتونی و جوآنا که به هم نرسیدند.(به درک!!)

- شعرهایی که در طول فیلم خوانده می‌شود روانپریشی و میزان افسردگی خواننده رابه نمایش میگذارند.

- خود زخم‌هایی که تاد در فیلم بر می‌دارد به نوبه خود درام هستند.

- خانم لاوت و عشق پنهانی او نسبت به سوئینی تاد.

۲- سوئینی تاد دقیقا عکس فیلم «ادوارد دست قیچی» می‌باشد. در آن فیلم ادوارد به شهر می‌آید و قصد دوستی با مردم را دارد.سوئینی به لندن می‌آید تا با مردم دعوا کند.

۳- به لحاظی می‌شود گفت که موفقیت فیلم سوئینی تاد به موزیک آن مدیون است.استفان سندهایم و گروه نوازندگی آنها و اجرای فوق العاده بازیگران بر فضای سرد فیلم اثر مثبت دارد.

۴- دپ به دلیل بیماری دخترش نتوانست در فیلم بازی کند اما فیلمبرداری به سه ماه بعد موکول شد و در آخر ششمین همکاری تیم برتون و جانی دپ تکمیل شد.

۵-در اصل ریشه اصلی فیلم به نمایشی موزیکال در سال ۱۸۲۹ باز میگردد.

۶- کرک هانیکات منتقد هالیوود ریپورتر به خشونت جاری در فیلم اشاره می‌کند و می‌نویسد: «خون و موسیقی درکنار هم آزاردهنده هستند و کاملا برخلاف انتظارات. برتون لخته‌های خون را به صورت تماشاگرش می‌پاشد تا تماشاگر جنون و خشم سوینی را حس کند. برتون با همکاری جانی دپ، سوینی تاد را گودالی تیره و تار می‌سازد پر از خشم و نفرت که در نوع خود قابل توجه‌است. جانی دپ با بازی محکم و صدای شگفت آورش سوینی تادی برای همیشه‌است.»

نظر یادتون نره لطفا!!
دیدگاه ها : دیدگاه
برچسب ها: فیلم های جانی دپ ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1391 01:59 ق.ظانواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس