تبلیغات
Fleet Street-21 - در جست و جوی ناکجاآباد
جانی دپ......ستاره ی هالیوود!

در جست و جوی ناکجاآباد

سه شنبه 9 خرداد 1391 06:06 ب.ظ

نویسنده : پریا کالینز
ارسال شده در: فیلم های جانی دپ(توضیح) ،

در جست و جوی ناکجاآباد  فیلمی است ساخته سال ۲۰۰۴ میلادی به کارگردانی مارک فورستر. دیوید مگی فیلم‌نامهٔ در جستجوی ناکجاآباد را بر اساس نمایشنامهٔ «مردی که پیتر پن بود» نوشتهٔ الن نی اقتباس کرد. این فیلم با موسیقی جان آ.پ. کاسزمرک از جشنوارهٔ آکادمی اسکار، برندهٔ جایزهٔ بهترین موسیقی اورجینال شد.البته بازی جانی دپ در این فیلم به گفته ی خودش یکی از بزرگ ترین اشتباهاتش بود.این فیلم بر اساس داستان حقیقی زندگی جیمز بری ساخته شده.

بازیگران:جانی دپفکیت وینسلت،داستین هافمن،فردی هایمور،رادا میشل

پوستر:

 جیمزبری(جانی دپ) نویسندهٔ تئاتر برای بزرگسالان است که در لندن نمایش به اجرا در می‌آورد. او با شکستی سخت از طرف روزنامه‌ها روبه‌رو می‌شود و بسیاری او را بی‌استعداد می‌شمارند حتی همسرش (رادا میچل)نیز به او اعتنا نمی‌کند. او شدیداً تنهاست و بیشتر اوقات تنهایی به پارک می‌رود. او روزی در پارک با خانواده‌ای آشنا می‌شود؛ خانوادهٔ دیویس. مادر خانواده سیلویا دیویس، (کیت وینسلت)که بیوه شده‌است با چهار پسر شر و شیطانش زندگی سختی می گذراند. جیمز که به این خانواده علاقه‌مند شده‌است، آن‌ها را الگوی داستان پیتر پن قرار می‌دهد. رفته رفته آن‌ها به هم وابسته‌تر می‌شوند.

بالاخره داستان پیتر پن شکل می‌گیرد. در شب افتتاحیه نمایش سیلویا سخت مریض می‌شود و در آستانهٔ مرگ است. اما جیمز که قول داده‌بود او را روزی به نورلند (سرزمین پیترپن) ببرد در لحظهٔ مرگش نمایش را در خانهٔ او اجرا می‌کند. نورلند اکنون جایگاه بهشت را برای سیلویا دارد. سیلویا پا به بهشت می‌گذارد و با آرامش جهان را ترک می‌کند.

جیمز بعد از مرگ او چهار پسر او را با همسرش که حالا دیگر به نورلند اعتقاد دارد بزرگ می‌کند. او در ضمن به پیتر (که شخصیت پیترپن را از او گرفت) نویسندگی یاد می‌دهد. آن‌ها به فرشته‌ها و نورلند اعتقاد دارند.(نمی خوام به جیمز بری توهین کنم ولی چه خوش خیال بوده!) باری آنان سیلویا را هیچ‌وقت از یاد نمی‌برند.(به نظرم این جمله ی آخرش خیلی مزخرف بود!)
دیدگاه ها : دیدگاه
برچسب ها: فیلم های جانی دپ ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1391 02:23 ق.ظانواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس