تبلیغات
Fleet Street-21 - دزدان دریایی کارائیب:نفرین مروارید سیاه
جانی دپ......ستاره ی هالیوود!

دزدان دریایی کارائیب:نفرین مروارید سیاه

شنبه 6 خرداد 1391 09:07 ب.ظ

نویسنده : پریا کالینز
ارسال شده در: فیلم های جانی دپ(توضیح) ،

نفرین مروارید سیاه اولین فیلم سری دزدان دریایی کارائیب هستش. کارگردان این فیلم گور وربنیسکی بوده و شرکت والت دیزنی از این فیلم حمایت بسیار کرده به طوری که قسمتی از پارک دیزنیلند را به این فیلم اختصاص داده اند. این فیلم تا الان بیست و نهمین فیلم پرفروش تاریخ سینما بوده است.

بازیگران:جانی دپ،اورلاندو بلوم،کیرا نایتلی،جفری راش

نویسنده:تد الیوت،تری روسیو

ژانر:اکشن،ماجراجویی،فانتزی

پوستر:

داستان فیلم در ادامه ی مطلب!

در جریان یک سفر دریایی پسر بچه‌ای از غارت دزدان دریایی بدست فرماندار انگلستان نجات پیدا می‌کند. دختر فرماندار (الیزابت سوآن) بر گردن پسرک (ویل ترنر) سکه‌ای پیدا می‌کند که متعلق به دزدان دریایی است. او که می‌داند دزدان دریایی را اعدام می‌کنند، سکه را مخفی نزد خود نگه می‌دارد. هشت سال بعد یک دزد دریایی به نام جک اسپارو به بندر رویال می‌آید و بدست ویل (که بزرگ شده و به آهنگری زیر نظر خانواده الیزابت، مشغول است) دستگیر می‌شود. همان شب دزدان دریایی با یک کشتی به نام «مرواریدسیاه» وارد شهر شده و الیزابت را می‌دزدند. روز بعد ویل که برای نجات الیزابت به یک دزد دریایی نیاز دارد، سراغ جک در زندان می‌رود. دریادار نرینتون به او کمکی نمی‌کند. جک به ویل می‌گوید که در گذشته او ناخدای "مروارید سیاه" بوده و به خاطر انتقام از خدمه‌ای که بر او شوریدندبا او همراه می‌شود. آن‌ها به محلی به نام تورتوگا می‌روند و کشتی‌ای جور می‌کنندو راهی دریای کارائیب می‌شوند. در همان زمان الیزابت میفهمد که ناخدای مروارید، شخصی بنام( باربوسا) می‌باشد و میفهمد که او دچار نفرینی شده که هرگز نمی‌میرد و باعث شده تا او سال‌ها آرزو مرگ کند.تنها راه باطل شدن نفرین او این است که 882 سکه را که متعلق به خون شخصی به نام ترنر است را به روح اصلی صاحب صندوق بدهد.وقتی خون الیزابت جواب نمیدهد باربوسا عصبانی میشود.در همان حال جک اسپارو سر میرسد و وقتی حواس باربوسا پرت میشودویل مخفیانه الیزابت را نجات میدهد. عاقبت جنگ بین جک اسپارو و باربوسا شروع می‌شودو جک و کشتی جدیدش شکست می‌خورند. باربوسا جک و الیزابت را در جزیره‌ای دور افتاده رها می‌کند. اما آن دو بلافاصله نجات پیدا می‌کندزیرا نرینتون آن‌ها را نجات می‌دهد. جک سریعا خودش را به باربوسا میرساند و به او می‌گوید که فعلاً نفرین را باطل مکند چون نرینتون آماده حمله به آنهاست. بهتر است زمانی نفرین باطل شود که خدمه مروارید با نرینتون می‌جنگند و وقتی جنگ تمام شد باربوسا غنایم را با جک تقسیم کند. باربوسا قبول می‌کند و در همان حالی که دو کشتی در حال جنگ هستند جک به طرف باربوسا شمشیر می‌کشد و خود با او می‌جنگد. الیزابت و ویل هم در این نبرد به او کمک می‌کنند. عاقبت نفرین باطل می‌شود و باربوسا و سایر خدمه مروارید می‌میرند.

در هنگام بازگشت به انگلستان مراسم اعدام جک بدست ویل ترنر به هم می‌خورد و جک به همراه مروارید سیاه فرار می‌کند. مراسم ازدواج الیزابت و ویل برنامه ریزی می‌شود و نرینتون که در گذشته عاشق الیزابت بوده از سمت خود استعفا می‌دهد.
دیدگاه ها : دیدگاه
برچسب ها: فیلم های جانی دپ ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1391 02:07 ق.ظانواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس