تبلیغات
Fleet Street-21 - اد وود
جانی دپ......ستاره ی هالیوود!

اد وود

پنجشنبه 4 خرداد 1391 10:05 ق.ظ

نویسنده : پریا کالینز
ارسال شده در: فیلم های جانی دپ(توضیح) ،

اد وود نام فیلمی کمدی درام از کارگدان صاحب سبک آمریکایی تیم برتون است که در سال ۱۹۹۴ ساخته شده‌است.فیلم زندگی کارگردان ادوارد دی وود را روایت می‌کند که نقش آن را جانی دپ بازی می‌کند.فیلم در زمان اکران خود به فروش چندانی دست پیدا نکرد اما ریک بیکر موفق شد اسکار بهترین چهره پردازی را بدست آورد.

بازیگران:جانی دپ،مارتین لاندو،پاتریشیا آرکوئته

نویسنده:اسکات الکساندر و لری کارازووسکی

پوستر:

وقتی یکی از نوابغ سینما یعنی تیم برتون بخواهد با کمک نابغه دیگری یعنی جانی دپ، زندگی  بدترین کارگران تمامی اعصار هالیوود را تصویر کند، نتیجه کمدی درامی  زیبا و روان و دلچسب می‌شود به نام اد وود.

اد وود، با نام کامل ادوارد دی وود جونیور(1978-1924) کارگردانی بود با شکست‌های سریالی. ولی هم‌چنان می‌‌تاخت. در هر یک از شکست هایش به دنبال دیدن نیمه پر لیوان که نه، بلکه به دنبال دیدن قطره‌ای آب در لیوان بود و با این‌که آب را همیشه می‌دیدهرگز موفق نبود.(نمی خوام توهین کنم ولی بی کار بوده ها!

فیلم به طریقه سیاه و سفید فیلم‌برداری شده با نورپردازی فوق العاده که معمولن اگر در فیلم‌هایی از این دست رعایت نشود یا دست کم گرفته شود، جذابیت تصویری خود را از دست می‌دهد. نور پردازی در فیلم‌های سیاه و سفید کار رنگ را انجام می‌دهد و در فقدان رنگ خود را باید نشان دهد.  نمونه چنین کار موفقی را قبلا از مل بروکس دیده بودیم در فیلم سینمای صامت.

بازی‌های استادانه بازیگران فیلم از جمله مارتین لاندو که مجبورند برای به تصویر کشیدن همکاران اد وود بد بازی کنند بسیار دیدنی است. کلیه پرسوناژها واقعی هستند و بعضن زنده. هر چند تیتراژ اولیه فیلم روی سنگ قبرهایی دور می زند که نام هنرپیشگان بر آن نقش بسته است و از همان اول می‌فهمیم که با دنیایی از خیل مردگان طرفیم.

موزیک متن فیلم برگرفته ا زآثار موسیقی کلاسیک است و کار هاوارد شور. از جذابیت فیلم بسیار کاسته می‌شد اگر آن را در خدمت نداشت.
دیدگاه ها : دیدگاه
برچسب ها: فیلم های جانی دپ ،
آخرین ویرایش: دوشنبه 16 مرداد 1391 02:11 ق.ظانواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس